Menu Zavřeno

RSS test 2 Feedzy

@365tipu Jeden tip denně (po-pá), starší často aktualizované. Na Twitteru i Facebooku navíc pouštíme i nějaké ty tipy extra, co to nedají do velké článkové podoby.

 • TIP#2435: Pokud někomu chcete poprvé nasdílet dokument v Disku Google, nedělejte to jen tamním sdílením
  by 365tipů on 6.6.2023 at 4:55

  Pokud chcete někomu nasdílet dokument/tabulku/prezentaci/soubor či složku na Disku Google/Google Drive tak zpravidla prostě vyvoláte sdílení (share) přidáte do seznamu těch co mají mít přístup nového člověka, do políčka pro zprávu napíšete nějaký ten text, informaci, proč to sdílíte a prostě odešlete, aktivujete sdílení. Jenže, tohle má velmi často nechtěný výsledek – adresátovi přijde e-mailem zpráva od Google, že s ním někdo něco sdílí (včetně vámi doplněné zprávy). Je tam sice vidět i kdo to vlastně je, ale odesílatelem nejste vy, tím je Google Výsledek je ten, že velmi často prostě příjemce takovou zprávu ignoruje, v tom horším případě mu končí ve spamu.  Mé letité doporučení, poté co jsem si mnohokrát naběhl, je – nastavte sdílení (tedy přidejte práva), ale informaci o dokumentu pošlete klasicky e-mailem – tak abyste vy byli odesílatel, aby to vypadalo jako klasický mail a bylo jasné, že je to od vás.  Samozřejmě se i vyplatí The post TIP#2435: Pokud někomu chcete poprvé nasdílet dokument v Disku Google, nedělejte to jen tamním sdílením first appeared on @365tipu.

 • TIP#2434: Jaká jsou Sony Noise Cancelling WH-CH720N sluchátka?
  by 365tipů on 5.6.2023 at 5:18

  Před jedenácti měsíci jsem si koupil Sony 1000XM5. Za skoro jedenáct tisíc jsem očekával kvalitu poslechu i provedení. To první dorazilo, to druhé ne. Po deseti měsících prostě upadlo levé sluchátko a po skoro měsíci čekání mi Sony napsalo “používáno v rozporu s podmínkami užití” a reklamaci zamítli. Na první pohled je přitom jasné, že ta sluchátka upadávat budou, uchycení je nedostatečné, fórové a tenká plastová objímka prostě praská.  Potřeboval jsem náhradu, takže jsem jen tak z legrace pořídil Silvercrest Bluetooth Sound On Ear BT SKSO 16 A1. Na rychlou náhradu to šlo, ostatně přečtěte si o tom kliknutím na odkaz. Ale nemají, samozřejmě, ANC, což je věc, na kterou jsem si až příliš navykl.  Už dříve jsem koukal na Sony Noise Cancelling WH-CH720N, což je něco jako “light” verze XM5. Stojí nesrovnatelně méně, 2 999 Kč je dost dobrá cena za bezdrátová sluchátka s ANC. Takže vlastně nevím proč The post TIP#2434: Jaká jsou Sony Noise Cancelling WH-CH720N sluchátka? first appeared on @365tipu.

 • TIP#2433: Jak rychle skrýt na Mac OS všechny aplikace s výjimkou té aktivní?
  by 365tipů on 2.6.2023 at 5:09

  Může se hodit, třeba jen z toho důvodu, že máte na obrazovce příliš oken a chcete tam mít jenom jedno. Nebo chcete sdílet plochu, prezentovat, ale nechcete aplikaci roztáhnout na celou plochu a zároveň nechcete aby ostatní viděli co vše tam máte. Je to vlastně velmi snadné. Aktivujte aplikaci, kterou si chcete ponechat otevřenou, Vyvolejte její menu (tedy kliknutím na její název vedle jablka) a tam klikněte na Hide others/Skrýt ostatní. Pokud to chcete rychleji, tak aktivujte aplikaci a použijte Option+Command+H Na ploše/displeji vám zůstane viditelná jen právě aktivní aplikace. Ostatní se schovají, ale nezavřou, takže je můžete kdykoliv vyvolat zpět. Chcete-li vrátit vše zpět, tak ve stejné menu najdete Show All/Zobrazit vše. Paradoxní je, že na vrácení zpět nefunguje žádná klávesová zkratka.  TIP: Klávesové zkratky pro Mac OS (MacBook a Mac) a velké srovnání s těmi s Windows The post TIP#2433: Jak rychle skrýt na Mac OS všechny aplikace s výjimkou té aktivní? first appeared on @365tipu.

 • TIP#2432: Jak se zbavit Smart Screen filtru ve Windows
  by 365tipů on 1.6.2023 at 4:33

  Smart Screen Filter je součást Microsoft Defender (přejmenované na Microsoft Security) aplikace, tedy antivirového/bezpečnostního řešení Microsoftu. Slouží k ochraně proti phishingu a malware a není příliš praktické nemít právě Smart Screen filtr aktivní.  Můžete ho ale chtít potřebovat vypnout v okamžiku kdy chcete stahujete hru či aplikace, kterou právě Smart Scren filter nepovažuje za bezpečnou. Nevypnete-li ho, zobrazí se vám velké modré varování – kde ale tak jako tak můžete zvolit Run Anyway a varování tak ignorovat. Pokud se varování objeví při přístupu na web, tak navíc v More information můžete nahlásit, že stránka je bezpečná.  Smart Screen Filter můžete vypnout a zapnout v Nastavení/Settings -> Soukromí a zabezpečení/Privacy & Security -> Zabezpečení Windows/Windows Security. Tam klikněte na Spustit zabezpečení Windows/Open Windows Security. Bude vás poté zajímat App & Browser Control -> Reputation-based protection. Čímž se dostanete k možnosti vypnout (a později zase zapnout) Je na vás co vypnete a The post TIP#2432: Jak se zbavit Smart Screen filtru ve Windows first appeared on @365tipu.

 • TIP#2431: Jak migrovat WordPress: Přenesení nastavení šablony
  by 365tipů on 31.5.2023 at 5:15

  Migrace webu na WordPressu je takový prazvláštní úkon. Některé věci se dají, některé drhnou, některé jsou skoro “next to impossible”. Přitom by to mělo být snadné. Vzít váš existující web – soubory/média, všechny články a stránky, uživatele, kompletní nastavení, včetně menu, widgetů, nastavení šablony a ideálně i pluginů a snadno a bez úsilí to dostat na nový web.  Jenže, jeden ze zádrhelů je, že export a import přenáší jenom články, stránky a média (plus umožní založit uživatele), menu, komentáře, vlastní typy obsahu ale tím to končí.  Nepřenese pluginy, ale ani zvolenou šablonu, to musíte přidat ručně. U šablony neumí přenést konkrétní nastavení. Přitom každá šablona má většinou poměrně hodně věcí, které jste tam nastavili, aby váš web vypadal správně a uměl vše co potřebujete. Není to nicméně jen otázka migrace, můžete mít i nějaký staging web na kterém si řešíte co má být na ostrém webu. A nastavení šablony ze The post TIP#2431: Jak migrovat WordPress: Přenesení nastavení šablony first appeared on @365tipu.