Menu Zavřeno

Když sním ovoce, je bezpečné na to pít tekutiny?

Ano, obecně lze konzumaci ovoce kombinovat s pitím tekutin. Voda, čaj, nebo jiné neslazené nápoje jsou vždy dobré pro hydrataci těla.

Nicméně, někteří lidé tvrdí, že pití tekutin hned po jídle může ovlivnit trávení, protože to může naředit žaludeční kyseliny a enzymy potřebné k trávení potravy. Avšak, tato teorie je stále předmětem debat a většina odborníků se shoduje, že pokud nejste náchylní na trávicí potíže, neměli byste si dělat starosti s pitím tekutin během nebo po jídle.

Pokud máte nějaké konkrétní zdravotní problémy nebo se cítíte nepohodlně, když pijete tekutiny po jídle ovoce, měli byste se poradit se svým lékařem nebo dietologem.

Moje babička ale tvrdila, že je to nebezpečné.

Některé starší generace mohou držet přesvědčení o specifických kombinacích jídla a nápojů, které se dnes zdají nezaložené na vědeckých důkazech. Tyto názory mohou být založeny na starých mýtech, kulturou nebo národními tradicemi, které nemají vědeckou podporu.

Je pravda, že jíst velké množství ovoce a následně pít velké množství tekutin může způsobit nadýmání nebo nepohodlí, protože ovoce obsahuje mnoho vlákniny a tekutiny mohou zvýšit pocit plnosti. Avšak, z hlediska vědeckého neexistuje žádný důkaz, že by kombinace ovoce a tekutin byla škodlivá pro zdraví člověka.

Pokud máte obavy, je vždy nejlepší konzultovat svůj stravovací plán s lékařem nebo odborníkem na výživu.

Posted in Česky

Související