Menu Zavřeno

Mám v pneumatice auta hřebík. Jak to řešit?

Pokud je v pneumatice vašeho auta hřebík, máte několik možností, jak to řešit. Ale vždy je důležité zachovat opatrnost, abyste nepoškodili pneumatiku více nebo neohrozili svou bezpečnost.

  1. Odborná pomoc: Nejbezpečnější řešení je odvézt auto do pneuservisu. Odborníci mají správné nástroje a znalosti, jak hřebík správně vyjmout a pneumatiku opravit. Pokud je hřebík v pneumatice velmi hluboko, může být tato možnost jedinou bezpečnou.
  2. Doma: Pokud se chcete pokusit pneumatiku opravit sami, potřebujete opravnou sadu pro pneumatiky. Tyto sady obvykle obsahují nástroje na vyjmutí hřebíku, nástroje na vyčištění a rozšíření díry a materiály na zaplnění díry a zapečetění pneumatiky. Vždy se řiďte pokyny výrobce sady.

Pamatujte, že i když se vám oprava doma podaří, měli byste pneumatiku co nejdříve odvézt k profesionální kontrole. Oprava může být jen dočasná a nemusí vydržet dlouhou jízdu nebo jízdu vysokou rychlostí.

  1. Nouzové řešení: Pokud se nacházíte na odlehlém místě a nemůžete se dostat do servisu, můžete použít dočasnou opravnou pěnu, která se vstříkne do pneumatiky a zaplní díru. Toto je jen dočasné řešení a měli byste co nejdříve vyhledat odbornou pomoc.

Bez ohledu na to, které řešení si vyberete, vždy je důležité přistupovat k problému s ohledem na bezpečnost. Pokud si nejste jisti, co dělat, nejlepší je vyhledat odbornou pomoc.

PS: Dodatek co AI neřekla. Nevytahujte hřebík… jeho vytažení vám prakticky s jistotou zajistí prázdnou pneumatiku. Pokud ho necháte tam kde je, tak velmi pravděpodobně i dojedete do pneuservisu. Ucházet vzduch bude, ale hodně pomalu. Bez hřebíku? Hodně rychle

A mám hřebík vyndat? Nebo je možné s hřebíkem dojet do pneuservisu?

Pokud máte hřebík v pneumatice, doporučuje se ho nijak nevyjímat, dokud jste v bezpečí a můžete dojet do pneuservisu. Hřebík může udržovat část vzduchu uvnitř pneumatiky, a vyjmutím hřebíku by mohla pneumatika rychleji ztratit vzduch.

Pokud však pneumatika rychle ztrácí vzduch i s hřebíkem, měli byste auto zastavit a vyměnit pneumatiku za náhradní, pokud ji máte, nebo použít opravnou sadu nebo pěnu, pokud je máte k dispozici. Přílišné jízdy na plochém kole mohou poškodit pneumatiku i kolo, což by mohlo vést k vyšším nákladům na opravy.

V každém případě je dobré se obrátit na profesionály, jakmile je to možné, ať už dovezete auto sami, nebo využijete odtahovou službu. Pamatujte, že bezpečnost by měla být vždy prioritou.

Posted in Česky

Související