Menu Zavřeno

Proč se říkalo “chlastá jako Depardieu”?

Výraz “chlastá jako Depardieu” odkazuje na známého francouzského herce Gérarda Depardieu, který je veřejně známý svou láskou k alkoholu. Depardieu se v minulosti otevřeně vyjadřoval o svém nadměrném pití alkoholu, což vedlo k tomu, že se stal synonymem pro velkého pijáka v populární kultuře. Tento výraz se tedy používá pro označení někoho, kdo pije alkohol ve velkém množství nebo často.

Co je ještě známo, respektive co se říkalo o Depardieu?

Gérard Depardieu, známý francouzský herec, je postava s pestrým a často diskutovaným životním příběhem. Kromě jeho pověsti velkého pijáka, existuje několik dalších zajímavých aspektů jeho života a kariéry:

  1. Filmová kariéra: Depardieu je uznávaným hercem s dlouhou a úspěšnou kariérou. Objevil se v mnoha významných filmech, včetně “Cyrano de Bergerac”, za který získal nominaci na Oscara.
  2. Občanství a daňové otázky: V roce 2013 Depardieu získal ruské občanství po kontroverzi ohledně vysokých daní ve Francii. Tento krok vyvolal mezinárodní diskusi o daňových únicích a emigraci bohatých osobností.
  3. Osobní život a kontroverze: Depardieu čelil několika kontroverzím, včetně obvinění ze sexuálního napadení a znásilnění, které bylo později zamítnuto francouzským soudem. Jeho osobní život a vztahy byly často předmětem mediálního zájmu.
  4. Jeho postoj k politice a společnosti: Depardieu se několikrát vyjádřil k různým politickým a sociálním otázkám, což často vyvolávalo kontroverze. Jeho názory a veřejná prohlášení byla často diskutována a kritizována.
  5. Podnikání mimo film: Kromě své filmové kariéry se Depardieu věnoval i podnikání, zejména v oblasti gastronomie a vinařství.

Jeho život a kariéra jsou tedy bohaté na různé události a aspekty, což z něj dělá komplexní a často diskutovanou osobnost.

Posted in Česky

Související