Menu Zavřeno

Proč je na klávesnicích CapsLock? Zbytečná klávesa způsobující komplikace.

Klávesa Caps Lock má své historické kořeny a původní účel, ačkoli mnoho lidí s vámi může souhlasit, že dnes je její funkce často nevyužita nebo dokonce považována za rušivou.

Několik bodů k zamyšlení:

  1. Historický kontext: Původní psací stroje měly klávesu pro velká písmena (SHIFT) a klávesu pro trvalé velké písmeno. Tato funkce byla užitečná pro psaní nadpisů, titulů nebo jakékoli jiné textové sekce, kde bylo potřeba vše napsat velkými písmeny. Když byly klávesnice vytvořeny pro počítače, mnoho z těchto vlastností bylo přeneseno z původního designu psacích strojů.
  2. Význam pro některé uživatele: Pro některé úkoly a konkrétní uživatele může být klávesa Caps Lock stále užitečná. Například účetní nebo programátoři, kteří často pracují s konstantami, mohou najít klávesu Caps Lock užitečnou.
  3. Kompatibilita: I když novější a modernější klávesnicové uspořádání může vynechat nebo nahradit klávesu Caps Lock, tradiční klávesnice ji ponechávají pro kompatibilitu s dřívějšími normami.
  4. Návyky uživatelů: Mnoho lidí je zvyklých na určité klávesnicové uspořádání a odstraňování nebo nahrazení klávesy by mohlo vyvolat zmatek nebo frustraci.
  5. Omyly: Jak jste uvedl, mnoho lidí omylem stiskne Caps Lock a poté píše vše velkými písmeny. V některých případech mohou být následky frustrující, zvláště pokud uživatel nevšimne, že klávesa je aktivní.

Vzhledem k těmto bodům by mohlo být užitečné, kdyby výrobci klávesnic nebo operační systémy poskytovali více možností pro přizpůsobení klávesy Caps Lock nebo dokonce její deaktivaci pro ty, kteří ji považují za rušivou.

PS: Pokračovat můžete do PROČ NA INTERNETU NEPSAT VELKÝMI PÍSMENY

Posted in Česky

Související