Menu Zavřeno

Někdo tvrdí, že ChatGPT je tak silně omezena cenzurou, že je vlastně úplně k ničemu. Co takovému člověku odpovědět?

Pokud někdo tvrdí, že ChatGPT je silně omezena cenzurou, můžete mu odpovědět několik věcí:

  1. Účel omezení: Omezení v ChatGPT nejsou zavedena z důvodu cenzury, ale spíše kvůli bezpečnosti a etice. OpenAI se snaží zajistit, aby platforma nešířila škodlivý obsah, dezinformace nebo abuzivní jazyk.
  2. Flexibilita: ChatGPT je schopna řešit širokou škálu témat a otázek. Omezení nemají vliv na většinu konverzačních témat a ChatGPT může poskytnout hodnotné informace na mnoho dotazů.
  3. Konstruktivní diskuse: Pokud má člověk obavy ohledně cenzury, můžete ho vyzvat k experimentu – ať položí otázku a vyhodnotí, zda odpověď byla relevantní a informačně hodnotná.
  4. Průběžné vylepšení: OpenAI pravidelně aktualizuje své modely a berou v potaz zpětnou vazbu od uživatelů. Pokud má někdo konkrétní obavy nebo nápady na zlepšení, může se podělit o svůj názor a přispět tak k vylepšení.
  5. Alternativy: Pokud někdo považuje ChatGPT za příliš omezenou, může se obrátit na jiné služby nebo nástroje. ChatGPT je jen jedním z mnoha dostupných nástrojů a každý má své výhody a nevýhody.

Nakonec je důležité zdůraznit, že konstruktivní kritika a zpětná vazba jsou vždy vítány. Pokud má člověk konkrétní obavy nebo problémy s ChatGPT, je dobré je konkrétně identifikovat a diskutovat o nich.

Posted in Česky

Související