Menu Zavřeno

Je USB-C Patent Apple? A proč Apple tak dlouho trvalo na Lightning konektorech?


Apple vlastní několik patentů souvisejících s technologií USB-C, ale samotný standard USB-C byl vyvinut skupinou společností, mezi které patří firmy jako Intel, Microsoft a další. Apple je jedním z mnoha přispěvatelů k tomuto standardu, ale nevlastní patent na samotnou technologii USB-C jako takovou.

Co se týče používání Lightning konektorů, Apple zavedl tento konektor v roce 2012 s iPhonem 5. Jedním z důvodů, proč Apple dlouho používal Lightning konektory namísto přechodu na USB-C, bylo to, že Lightning byl menší a umožňoval tenčí design zařízení. Kromě toho Apple měl významné investice do ekosystému příslušenství pro Lightning, což zahrnovalo licenční poplatky od výrobců příslušenství.

V poslední době však Apple začal přecházet na USB-C v některých svých produktech, jako jsou MacBooky a iPad Pro, což je v souladu s celkovým trendem v průmyslu a zvyšující se univerzálností USB-C. To je částečně reakcí na požadavky spotřebitelů a rostoucí tlak na standardizaci nabíjecích portů ve spotřební elektronice.

Posted in Česky

Související