Menu Zavřeno

Modré a zelené bubliny v SMS. Je to skutečně takový sociální problém? Není to náhodou mýtus vytvořený médií nebo snad PR oddělením Apple?


Modré a zelené bubliny v SMS, které se často objevují v rámci iMessage od Apple, jsou znakem, jakým zařízením byla zpráva odeslána. Modrá bublina značí zprávu odeslanou z iOS zařízení, zatímco zelená bublina reprezentuje zprávy odeslané z ne-iOS zařízení, jako jsou Android telefony.

Tato barevná rozlišení mohla vedle technického aspektu nechtěně vytvořit jistou sociální dynamiku. Někteří uživatelé iOS mohou vnímat zelené bubliny jako znak “odlišnosti” nebo “nižší” kvality, což může vést k určité formě stigma nebo sociálnímu tlaku, aby ostatní také používali zařízení Apple. Tento jev byl diskutován v médiích a může být vnímán jako forma sociálního rozdělení mezi uživateli různých operačních systémů.

Je však důležité poznamenat, že vnímání tohoto jevu jako sociálního problému se může lišit mezi jednotlivci a skupinami. Zatímco někteří lidé mohou považovat rozlišení bublin za významný sociální faktor, pro jiné to může být jen drobný, nepodstatný detail. Také je možné, že média nebo PR oddělení Apple mohla tento jev zvýraznit nebo ho přetvářet pro své vlastní účely, ale to by vyžadovalo další podrobnou analýzu marketingových strategií a mediálního pokrytí tématu.

Posted in Česky

Související