Menu Zavřeno

Mám SET imbusů s kuličkou a chci se zeptat, kdy konec s kuličkou rozhodně nepoužívat

Konec imbusu s kuličkou byste rozhodně neměli používat v následujících případech:

1. Šrouby s drážkou pro křížový šroubovák: Pokud má šroub drážku pro křížový šroubovák (Phillips), použití imbusu s kuličkou může poškodit jak šroub, tak imbus. V tomto případě je nutné použít křížový šroubovák správné velikosti.

2. Šrouby s imbusovou drážkou bez kuželového zahloubení: Pokud má šroub imbusovou drážku, ale nemá kuželové zahloubení pro konec imbusu s kuličkou, může kulička sklouznout a poškodit šroub i imbus. V tomto případě je nutné použít imbus bez kuličky.

TIP: SET imbusů s kuličkou je slušná sada za slušnou cenu. Ale to nejpodstatnější. Víte co to znamená “s kuličkou”? Proč na tom delším konci je tak podivné zakončení? Šikovná vychytávka abyste věděli.

3. Šrouby s poškozenou imbusovou drážkou: Pokud je imbusová drážka šroubu poškozená, použití imbusu s kuličkou může situaci ještě zhoršit. V tomto případě je nutné použít jiný nástroj, například vytahovač šroubů.

4. Silně utažené šrouby: Pokud je šroub silně utažený, použití imbusu s kuličkou může vést k prokluzu kuličky a ztrátě točivého momentu. V tomto případě je nutné použít imbus bez kuličky a případně i ráčnu pro větší sílu.

5. Materiály náchylné k poškození: Kulička na konci imbusu může snadno poškrábat nebo promáčknout měkké materiály, jako je hliník nebo plast. V takových případech je nutné použít imbus bez kuličky a chránit povrch materiálu před poškozením.

DÚLEŽITÉ: Píše se v češtině imbus nebo inbus?

6. Prostorově stísněné prostory: Konec imbusu s kuličkou může být v prostorově stísněných prostorech nepraktický a obtížně použitelný. V takových případech je vhodnější použít imbus bez kuličky.

7. Práce s elektronikou: Při práci s elektronikou je nutné dbát zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k poškození citlivých součástek. Použití imbusu s kuličkou může vést k elektrostatickému výboji, který může elektroniku poškodit. V takových případech je nutné použít imbus bez kuličky a antistatické nástroje.

Shrnutí: Konec imbusu s kuličkou je užitečný nástroj pro některé typy šroubů, ale není univerzální. Vždy je nutné zvážit typ šroubu, materiál, se kterým pracujete, a prostorové podmínky. Pokud si nejste jisti, zda je konec imbusu s kuličkou vhodný, je vždy lepší použít imbus bez kuličky.

Posted in Česky

Související